Podatek od Rodów Szlacheckich

null
Dziś nasz Kanclerz Józef Sowiński wpadł na nowy pomysł załatania dziury w budżecie państwa:

„Podatek dochodowy od rodów szlacheckich. Będzie on odprowadzany co tydzień przez głowę danego rodu.”

Minister Finansów i Gospodarki Jakub Jeleń rozpoczął pracę nad Projektem Ustawy. Jego wstępny projekt zakłada podatek na wysokości 25% i jedynym rodem zwolnionym z tego podatku ma być Królewski Ród Gryffinów.

„ Jeśli ma być podatek dochodowy to powinien obowiązywać wszystkich, łącznie z Rodem Królewskim. ” powiedział jeden z działaczy opozycji.

„Podatek na poziomie 25% to za mało, powinien wynosić 90%” Powiedział I Sekratarz Bezpartyjnego Ruchu Ludu Hutników i Smoków Fryderyk Marks

Co sądzicie o nowym pomyśle Kanclerza ? Zapraszam do dyskusji


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More

Komentarzy: 2 do wpisu “Podatek od Rodów Szlacheckich”

 1. Otto van Jutland pisze:

  Podatek dochodowy od czego? Posiadania nazwiska? Herbu? Bycia arystokratą? Cóż za nonsens. Jednakże jestem w stanie takiż podatek odprowadzać. Jedynie chciałbym napomnieć na fakt, iż szlachcic szlachcicowi nierówny pod względem swego skarbca. Do tego jeżeli byłby to podatek stały, musiałby być dostosowany do czasów dzisiejszych, jak i również przyszłych.
  Jeżeli zaś lotny… Cóż, ustalany przez urzędnika podatek musiałby odnosić sie do sytuacji każdego szlachcica każdorazowo podczas pobrania. Spis przychodów i odchodów pieniężnych, konto bankowe i wartość dóbr. Wiele do skontrolowania, a nasza administracja kuleje. Do tego nie jesteśmy pewni dokąd trafi ten podatek. Czyżby do kieszeni prywatnej Króla, którego ród podatku płacić nie zamierza? Z podatku takiegoż wyniknie więcej złego, niźli dobrego, wspomnicie me słowa.

 2. Jakub Jeleń pisze:

  Chciałbym wytłumaczyć dla czego Ród Gryffinów
  Nie płaci owego podatku, z bardzo prostej przyczyny albowiem skoro pieniądze uzbierane
  Z podatków mają wpływać do skarbca królewskiego to całkowitym bez sensem jest by Ród płacił podatek sam sobie

Zostaw komentarz